Rymdstyrelsens personal hero
Rymdstyrelsen

Rymdstyrelsens personal

Vi jobbar på Sveriges rymdmyndighet

Rymdstyrelsens personal sitter på Hemvärnsgatan 15 i Solna. Här hittar du e-postadress och telefonnummer till samtliga i personalen.
Publicerad
2018-05-16
Uppdaterad
2020-03-10
Dela artikel:

Anna Rathsman
Generaldirektör
anna.rathsman@snsa.se
Telefon: 08-409 077 86

Thorwald Larsson
Ställföreträdande GD, Säkerhetsansvarig
thorwald.larsson@snsa.se
Telefon: 08-409 077 81

Sofia Strand
Stabschef
sofia.strand@snsa.se
Telefon: 08-409 077 94

Johan Köhler
Avdelningschef Forskning och utveckling
johan.kohler@snsa.se
Telefon: 08-409 077 93

Johan Marcopoulos
Kommunikationsansvarig
johan.marcopoulos@snsa.se
Telefon: 08-409 077 88

Jonas Appelberg
Kommunikatör
jonas.appelberg@snsa.se
Telefon: 08-409 077 89

Carola Ryner
Registrator, administratör personalfrågor
carola.ryner@snsa.se
Telefon: 08-409 077 84

Göran Boberg 
Fjärranalys
goran.boberg@snsa.se
Telefon: 08-409 077 83

Kristine Dannenberg
Forskning, Esrange
kristine.dannenberg@snsa.se
Telefon: 08-409 077 98

Tobias Edman
Innovation och samhällsnytta
tobias.edman@snsa.se
Telefon: 08-409 077 80

Christian Hånberg
Industri, telekommunikation och navigation
christian.hanberg@snsa.se
Telefon: 08-409 077 78

Anna Maria Johansson
Jurist, ansvarig för Internationella frågor
annamaria.johansson@snsa.se
Telefon: 08-409 077 77

Helene Körling
Ekonomiansvarig
helene.korling@snsa.se
Telefon: 08-409 077 79

Ronnie Lindberg
Industri, nationella satelliter
ronnie.lindberg@snsa.se
Telefon: 08-409 077 91

Björn Lovén
Teknik- och tjänsteutveckling
bjorn.loven@snsa.se
Telefon: 08 409 077 95

Per Magnusson
Forskning
per.magnusson@snsa.se
Telefon: 08-409 077 92

Bianca Manta
bianca.manta@snsa.se
Telefon: 08-409 077 76

Misty Nahuel
Kommunikationsadministratör
misty.nahuel@snsa.se
Telefon: 08-409 077 87

Christer Nilsson
Industri
christer.nilsson@snsa.se
Telefon: 08-409 077 96

Elisabet Sandelin
Programadministratör 
elisabet.sandelin@snsa.se
Telefon: 08-409 077 90

Perina Stjernlöf
Skola och utbildning
perina.stjernlof@snsa.se
Telefon: 08-409 077 97

Birgitta Tångring
Ekonomiadministratör
birgitta.tangring@snsa.se
Telefon: 08-409 077 82